Кристиано Роналдо

Роналдо с хеттрик и асистенция при 4:0 за Юве – ВИДЕО

Петкратният носител на Златната топка Кристиано Роналдо избухна за Ювентус с три гола и асистенция. Това се случи при разгромното 4:0 над Каляри в 18-ия кръг от Серия А.  34-годишният португалец се разписа в 49-та, 67-та (от дузпа) и 82-та минути. В 81-та той се отчете и с асистенция за гола на резерва Гонсало Игуаин.

Това бе първи хеттрик за Роналдо в Калчото и общо 56-и в кариерата му. Той стана и първият играч, след Алексис Санчес, с хеттрик във Висшата лига, Ла Лига и Серия А. Кристиано вече има 13 гола в първенството, а общо през сезона попаденията му станаха 15. Той се разписа и в последните пет мача в Серия А.

Така Юве започна по най-добрия начин новата 2020-та година и взе 14-та си победа. Каляри ще остане на шесто място с 29 точки, след като записа трето поредно поражение.

Златан Ибрахимович дебютира повторно за Милан

38-годишният швед се появи на терена в 55-ата минута на мястото на Пионтек. Той имаше два шанса да се разпише, и двта след удари с глава. В първия случай обаче топката беше изчистена от голлинията. Във втория Емил Одеро спаси. Гол за Сампдория през първото полувреме бе отменен заради засада. Освен това Маноло Габиадини можеше да спечели мача за гостите, но стреля в аут, след като преодоля вратаря Донарума.

Аталанта се доближи до топ 4, след като разгроми с 5:0 Парма.