Роналдо, СПАЛ - Ювентус

Роналдо вкара рекорден гол в своя мач № 1000

Кристиано Роналдо вкара гол в своя мач № 1000 в професионалния футбол. Това стана при успеха на Ювентус над СПАЛ с 2:1. Попадението е и рекордно за него – той се разписа в 11-и пореден мач в Серия А. По толкова имат още Габриел Батистута и Фабио Куалярела. Рекордът може да бъде подобрен на 1 март. Тогава Ювентус посреща Интер в Дербито на Италия.

Португалецът откри резултата в 39-ата минута. Той засече центриране на Куадрадо. Така суперзвездата вече има 21 попадения в 21 мача в Серия А този сезон. След час игра Аарън Рамзи вкара за 0:2. Твоа бе първият сериозен принос на уелсеца в мача.

Малко по-късно обаче реферът отсъди дузпа в полза на домакините. Тя бе реализирана от Андреа Петанялатер – негов 10-и гол през сезона. Последният в класирането натисна, но нямаше сериозен шанс да изравни. Вместо това Роналдо можеше да направи 1:3. Той обаче уцели греда в заключителните минути.

Постижението на португалеца  дойде часове, след като Меси вкара четири гола във вратата на Ейбар. Още едно доказателство какъв късмет имат футболните фенове да са свидетели на тяхната ера.