Роналдо, Ювентус - Динамо Киев

Кристиано Роналдо вкара гол № 750 в кариерата си

Кристиано Роналдо вкара гол № 750 в кариерата си при успеха на Ювентус над Динамо Киев с 3:0. Мачът беше исторически, защото главен съдия беше жена – Стефани Фрапар. Така тя стана първата жена рефер на мач от Шампионската лига.

Иначе Киеза откри за Ювентус през първото полувреме след пас на Алекс Сандро. Това беше първи него гол за бианконерите. В средата на второто Кристиано Роналдо вкара за 2:0 отблизо. Голът беше проверен от ВАР и зачетен. Това беше и единственият по-сериозен инцидент за Фрапар. Алваро Мората вкара за 3:0 в 66-ата минута. Така той вече има шест попадения в тазгодишното издание на турнира.

Барселона победи без Меси

В другия мач в групата Барселона спечели с лекота гостуването на Ференцварош с 3:0. Всичките попадения паднаха още до 28-ата минута. Гризман откри в 14-ата минута, шест по-късно Браитвайт вкара за втори път. Двамата се разписа и през уикенда при разгрома над Осасуна. Малко по-късно Дембеле от дузпа направи 0:3. Барселона беше без получилия почивка Лионел Меси.

В класирането Барса води с 15 точки, три повече от Ювентус. Динамо и Ференцварош имат по една точка.