Литва - Португалия, Роналдо

Роналдо вкара четири гола на Литва – ВИДЕО

Звездата на Португалия Кристиано Роналдо вкара четири гола в европейската квалификация срещу Литва, спечелена с 5:1. Така той има вече 93 попадения в 161 мача за националния отбор. Световният рекорд по голове за национален отбор се държи от Али Даеи от Иран. Той има 16 гола повече.

Роналдо се развихри за 14 минути

До средата на второто полувреме мачът не се развиваше толкова добре за европейските шампиони – резултатът беше 1:1. Именно Кристиано откри от дузпа още в 7-ата минута. Витайтас Андрискевичиус обаче изравни в 28-ата минута.

Последваха три гола на звездата само за 14 минути и попадение на Карвальо в края за разгромната победа. Серията на Кристиано започна в 61-ата и завърши в 76-ата минута. Нападателят вече има осем хеттрика за Португалия и общо 54 в кариерата си. Звездата реализира 4 попадения в един мач и срещу Андора през 2016-а. Той е записа и рекордните 34 гола в европейски квалификации и финали.

Иберийците са на второ място в квалификационната си група. Те са на пет точки зад лидера Украйна, като имат и мач по-малко. На трето място е Сърбия със 7 точки. Вчера западните си съседи победиха Люксембург с 3:1, като Митрович вкара два гола.