Роналдо бележи, Ювентус спечели с 3:0 – ВИДЕО

Кристиано Роналдо вкара своя 20-и гол през сезона, а Ювентус спечели с 3:0 визитата си на Сасуоло. Така бианконерите увеличиха аванса си на върха на класирането на 11 точки.

Домакините имаха първотоположение, но го пропуснаха. След това Сами Кедира вкара за 0:1, възползвайки се от грешка на вратаря. Той имаше шанс да вкара още веднъж, а след него и Ругани пропусна. Така Юве се оттегли на почивката с гол аванс.

Роналдо бележи след корнер

Сасуоло продължи да изпуска положения и бе наказан в 70-а минута. Тогава Кристиано засече центриране от корнер. Така португалецът се разписа в девета поредна визита. Рекордът на Серия А е гол в 10 последователни визити. Самият футболист досега също не бе вкарвал в девет гостувания поред. Попадението е 18-о за него в елита и логично той е начело в листата на реализаторите.

Роналдо можеше да вкара още веднъж, но попадението бе правилно отменено заради засада. Емре Джан обаче се разписа с първото си докосване до топката за 0:3.

Милан - Каляри
Пакета бележи за 2:0
Пятек тръгна по пътя на Марио Балотели

По-късно Милан победи Каляри с 3:0 и си върна четвъртото място в класирането. Росонерите поведоха набързо с 2:0. Първо Чепители си вкара автогол в 13-а минута. Девет по-късно Лукас Пакета се разписа за 2:0, като това бе първия му гол за клуба. След почивката Кжищоф Пятек направи 3:0. Така той стана първия играч на Милан с четири гола в първите си четири мача за клуба след Марио Балотели. Постижението на Балотели е от 2013-а година.