Рома - Лацио

Рома удари Лацио в дербито на Вечния град – ВИДЕО

Рома взе първи успех над Лацио в дербито на Вечния град от 2018-а година насам. Вълците победиха орлите с 2:0 в двубой от 37-ия кръг на Серия А. Поражението отказа сините от идеята за място в Топ 4. Лацио е на шеста позиция в класирането с 67 точки, а съперникът е седми с 61.

Лацио започна по-силно и в 26-ата минута можеше да поведе в резултата. Милинкович-Савич проби отдясно и върна към Луис Алберто, но Фузато спаси. После Муричи вкара топката във вратата на Фузато, но попадението не беше зачетено заради засада.

В 43-ата минута Рома поведе с 1:0. Стефан Ел Шаарауи подаде на Джеко, той върна към Хенрих Мхитарян, а арменецът не сбърка.

В 75-ата минута Чиро Имобиле засече с пета и беше близо до изравняване, но Фузато се намеси отлично. Три минути по-късно всичко свърши и вълците вкараха за 2:0. Резервата Педро се справи с Милинкович-Савич и Леива, напредна с топката и шутира с левия крак, пращайки топката във вратата на Рейна.

Десет минути след гола на Педро Лацио остана с човек по-малко – Франческо Ачерби получи червен картон.