Рома триумфира с 3:1 в дербито на Рим – ВИДЕО

Рома спечели с 3:1 срещу Лацио в дербито на Рим. Вълците постигнаха втори пореден успех в първенството, докато орлите допуснаха поражение след четири победи.

Срещата започна по-добре за сините, но удари на Луис Алберто бяха блокирани от защитници на Рома. Последва изстрел на голмайстора на домакините Един Джеко, но той бе неточен. Алесандро Флоренци също бе на удобна позиция малко след това, но шутът му бе блокиран. В края на първата част Рома наказа грешка на Лацио и Лоренцо Пелегрини откри резултата.

Рома - Лацио

Лацио изравнява, Рома вкарва бързо

Второто полувреме започна по-добре за джалоросите, но Стефан Ел-Шаарави пропусна изгодни положения. Гостите рядко получаваха шансове да изравнят, но дочакаха своя момент в 67-та минута. Топ стрелецът на орлите Чиро Имобиле възстанови статуквото.

Имобиле бележи за 1:1

Радостта на тима на Симоне Индзаги обаче трая кратко. Само четири минути по-късно Александър Коларов върна аванса на вълците със страховит шут. Отборът на Еузебио Ди Франческо затвърди успеха си в 86-та минута. Тогава централният защитник Федерико Фацио реализира за 3:1. Бранителят се реваншира за грешката, която допусна за попадението на Имобиле.

Така джалоросите се изкачиха на пета позиция във временното класиране, само на точка зад градския съперник.