Наполи - Рома
Снимка: twitter.com/en_sscnapoli

Рома спря Наполи с късен гол – ВИДЕО

Рома измъкна 1:1 от Наполи в Дербито на Юга с гол в последната минута. Така вълците сложиха край на надеждите на Наполи за титлата. Тимът на Лучано Спалети изостава от лидера Милан на четири точки. Вторият Интер е на две точки, но има и мач по-малко. Рома е на пета позиция с 58 точки, на пет от четвъртия Ювентус.

Домакините откриха още в осмата минута от дузпа, отъдена за нарушение на Рожер Ибаньес срещу Ървинг Лосано. Първоначално главният съдия не видя нарушение, но след консултация с ВАР посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът Лоренцо Инсинье, който вкара за 1:0.

После Руи Патрисио спаси удари на Лосано и Озимен. В края на първото полувреме Озимен пък уцели гредата на собствената си врата.

След паузата вълците натиснаха. Ейбрахан, Пелегрини и Манчини обаче не успяха да пратят топката в мрежата. После тимът на Жозе Моуриньо поиска и дузпа, но не получи такава. В добавеното време Рома все пак изравни. Герой за столичани стана резервата Стефан ел Шаарауи, който вкара след пас на Ейбрахам.

В друг мач снощи Аталанта записа трета поредна загуба – 1:2 от Верона. Поражението намалява сериозно шансовете на бергамаските за ново участие в Европа.