Рома - Интер

Рома измъкна точка от Интер с късен гол – ВИДЕО

Рома и Интер направиха 2:2 в сблъсъка на върха от 17-я кръг на Серия А. Двата тима направиха атрактивен мач на „Стадио Олимпико“ и заслужено поделиха точките. Това беше шесто поредно реми в сблъсъка.

Вълците започнаха по-добре срещата и поведоха в 17-та минута. Тогава Лоренцо Пелегрини се разписа със силен удар по земя от границата на наказателното поле. Нерадзурите стигнаха до пълен обрат в рамките на седем минути след почивката. В 56-та минута Милан Шкриниар бе оставен непокрит след центриране от корнер и с изстрел с глава изравни. В 63-та минута десният бек Ашраф Хакими направи 2:1 в полза на Интер. Той вкара със страхотен изстрел по диагонал.

В заключителната част на двубоя домакините натиснаха здраво в търсене на изравнителен гол. Ханданович спаси няколко опасни изстрела, но Рома все пак успя да изравни. Джанлука Манчини се разписа след центриране отдясно на Гонсало Вийар. Това беше втори гол за защитника през сезона.

Рома остава трети в подреждането с 34 точки. Интер е втори с 37 точки, три по-малко от лидера Милан.