Рома
Снимка: twitter.com/asromaen

Рома спечели първата Лига на конференциите

Рома взе първи европейски трофей в историята си, след като спечели дебютното издание на Лигата на конференциите. Вълците победиха във финала Фейенорд с 1:0. Мачът се игра на новия стадион в Тирана. Голът вкара Николо Заниоло в 32-ата минута.

Жозе Моуриньо спечели трофей в първия си сезон начело на джалоросите. Освен това той е печелил Шампионската лига, Лига Европа и Купата на УЕФА. Така той стана първият треньор печелил всички големи европейски трофеи. Освен това португалецът спечели пети трофей от пет финала. Предишните бяха с Порто, Интер и Манчестър Юнайтед.

Любопитно е, че Рома беше в група с ЦСКА-София. И в нея падна от норвежкия Бодьо/Глимт с 1:6. С победата във финала вълците събраха 20 млн. евро от участието си в евротурнирите.

Трофеят е първи за Италия в Европа от Шампионската лига, спечелена от Интер преди 12 години. Тогава начело на нерадзурите беше именно Моуриньо.

Фейенорд игра по-добре през второто полувреме. Маласиа можеше да изравни, но Руи Патрисио отби удара му в гредата. Преди това Манчини беше близо да си вкара автогол, но топката пак удари гредата.