Рома
Снимка: twitter.com/asromaen

Рома разнищи Лацио в дербито – ВИДЕО

Рома отнесе с 3:0 Лацио в „Дерби дела Капитале“ от 30-ия кръг на Серия А. Вълците решиха мача още преди почивката. Тами Ейбрахам се разписа на два пъти, а Лоренцо Пелегрини сложи точка на спора.

След успеха Рома задмина Лацио в класирането. Тимът на Жозе Моуриньо е пети с 51 точки, докато орлите остават шести с 49 точки. Лидер е Милан с 66 точки, вторият Наполи има 63. Интер е трети с 60 и мач по-малко, Ювентус е четвърти с 59 точки.

Двубоят започна по мечтан начин за вълците, които поведеха още в 56-ата секунда. Лоренцо Пелегрини центрира от ъглов удар, топката се отби от напречната греда и Ейбрахам вкара отблизо. Това е и най-ранният гол в историята на дербито.

Десетина минути по-късно Ейбрахам удвои преднината. Той засече подаване на Рик Карсдорп и направи 2:0. Така той стана първият англичанин с два гола в дербито от Пол Гаскойн насам. Газа го направи за Лацио през 1992 г. Ейбрахам имаше отличен шанс да вкара и хеттрик в средата на второто полувреме, но пропусна. Последният англичанин с хеттрик в Серия А е Тревър Френсис през 1983 г. Ейбрахам има вече 15 гола през сезона, девет от които са през 2022 г. По-резултатен от него през тази година е само Роберт Левандовски с 15 попадения.

В 40-ата минута Лоренцо Пелегрини изпълни прекрасно пряк свободен удар за 3:0. Чиро Имобиле имаше две възможности да реализира за Лацио след почивката, но не се възполва от тях.