Рома победи с лекота аутсайдера Киево – ВИДЕО

Рома срази Киево с 3:0 като гост в двубой от 23-и кръг на Серия А. Така столичани се изравниха по точки със своя градски съперник Лацио в класирането. И загряха по отличен начин за сблъсъка с Порто в Шампионската лига.

Стефан Ел Шаарауи даде преднина на вълците още в 9-ата минута. Това бе седми гол за него срещу тима от Верона. Любопитно е, че неговият дебют в елита бе именно срещу летящите магаренца.

След още девет минути са разписа и Един Джеко. Това е трети гол за него в последните два мача. Той бе в основата на атаката и я завърши с хубав нисък удар за 0:2.

Киево -Рома
Джеко бележи за 0:2
Рома бележи и в началото на второто полувреме

Столичани решиха окончателно спора в 51-ата минута, когато точен бе Александър Коларов. Той сложи крайна отлична контраатака, минала през Ел Шаарауи и Джеко.

До края на двубоя гостите имаха още няколко положения. Най-близо до още един гол бе Джеко, който уцели гредата.

Така Киево остана последен със скромния актив от 9 точки.