Рома - Лудогорец
Снимка: twitter.com/officialasroma

Рома би Лудогорец и го прати в Лигата на конференциите

Рома победи Лудогорец с 3:1 и го свали от второто място в групите на Лига Европа. Така италианският тим продължава напред в турнира. За българския шампион остава утехата, че напролет ще играе в Лигата на конференциите. Именно вълците спечелиха първото издание на турнира.

Тимът на Жозе Моуриньо тръгна да напада от самото начало, но Лудогорец се защитаваше успешно. Българският тим дори успя да поведе в резултата в края на първото полувреме чрез Рик Джонатан. Малко по-рано удар на Каули докосна гредата.

След почивката обаче натискът се усили още по-сериозно. Падт направи три спасявания само за минути, но после Сисиньо направи дузпа. Той фаулира Николо Дзаниоло и реферът Никола Дабанович посочи бялата точка. Лоренцо Пелегрини изравни в 56 минута. Втора дузпа, десетина минути по-късно, отново реализирана от него, доведе нещата до 2:1. Отново Дзаниоло беше фаулиран, този път от Вердон.

Лудогорец обаче не се предаде и прати топката за втори път в мрежата чрез Нонато. Реферът и ВАР обаче отмениха гола заради нарушение в атака на Рик Джонатан.

А в 86-ата минута Николо Дзаниоло направи 3:1 в полза на Рома. Малко по-късно Оливие Вердон получи червен картон след намеса на ВАР и остави българския тим с човек по-малко.