Рома - Ливърпул

Рома остана на гол от чудо срещу Ливърпул – СНИМКИ

Ливърпул е вторият финалист в Шампионската лига. Тимът от „Анфилд“ отстрани Рома с общ резултат 7:6, след като падна с 2:4 в реванша на „Олимпико“. Съперник на червените в двубоя за трофея е Реал Мадрид, който се справи с Байерн. Сблъсъкът с Кралския клуб е на 26-и май в Киев. Това е трети пореден финал за Белия балет и първи за Ливърпул от 2007-а година насам.

Сане вкарва за 0:1
Перфектно начало за мърсисайдци

Ливърпул направи само една промяна в тима в сравнение с първия мач. Юрген Клоп пусна Вийналдум вместо контузения Алекс Окслейд-Чембърлейн. Садио Мане и Джордън Хендерсън бяха под въпрос, но започнаха двубоя. При вълците имаше повече промени – италианците играха с четирима в защита, като Пелегрини, Шик и Ел Шаарауи бяха титуляри вместо Юндер, Хесус и Стротман. Именно Мане вкара първия гол. Той откри още в деветата минута. Раджа Наинголан подари топката на Роберто Фирмино, той изведе Мане и нападателят не сбърка – 0:1.

Ловрен преследва Ел Шаарауи
Рома изравнява и пак изостава

Авансът на гостите обаче издържа само шест минути. Флоренци проби отдясно и центрира, Ел Шаарауи свали топката, Ловрен я изчисти в Милнър и тя влетя в мрежата за 1:1. Ливърпул се нуждаеше от десетина минути, за да направи първата си атака след изравняването. Но пък тя доведе до втори гол. Робъртсън изведе Мане, но този път Алисон спаси удара му. От последвалия ъглов удар обаче Джеко без да иска изчисти топката към вратата си, а Вилнайдум отблизо вкара за 1:2. Това беше първи гол за него извън „Анфилд“.

Вийналдум бележи за 1:2
Рома направи обрат след почивката

Вълците натиснаха здраво в началото на второто полувреме и заслужено изравниха за втори път в 52-а минута. Голът бе дело на Един Джеко, който добави отблизо, след като Кариус успя само да блокира удар на Ел Шаарауи. Това бяха съответно първият и втори точен удар за Рома в двубоя. След това обаче те зачестиха. Първо Юнгур, а след това и Джеко имаха шансове, но Кариус спаси. В 63-а минута Александър-Арнолд игра с ръка в наказателното поле, но съдията Дамир Скомина не отсъди дузпа.

Джеко прави резултата 2:2
Два гола в края

В 86-а минута Рома стигна до пълен обрат. Наинголан получи топката от Коларов и с удар от 20 метра я прати в ъгъла на вратата за 3:2. Юрген Клоп направи две смени, за да спре устрема на вълците, но не сполучи. Италианският тим получи дузпа в 93-а минута – Клаван игра с ръка в наказателното поле. Наинголан се разписа за крайното 4:2 от бялата точка, но за повече нямаше време. Така Рома остана на гол от това да повтори чудото срещу Барселона.