Рома - Ювентус

Рома надви Ювентус с два късни гола – ВИДЕО

Рома срази Ювентус с 2:0 в италианската столица в двубой от 36-и кръг на Серия А. И двата гола паднаха в края на двубоя. Алесандро Флоренци даде преднина на вълците в 79-ата минута след асистенция на Един Джеко. Босненецът вкара второто попадение в допълнителното време на мача.

Тимът на Клаудио Раниери вече в пет кръга няма загуба, като спечели три пъти в тях. Ювентус пък има само една победа в пет срещи – тази, с която стана шампион.

Рома не се отказва от Шампионската лига

Победата бе много важна за столичани. С успеха римляните събраха 62 точки, колкото и петият Милан. Четвъртият Интер има 63 точки, но и мач по-малко. Аталанта е трети с 65 точки. До края остават два кръга.

Още в следващия кръг обаче Ювентус има нов мач срещу претендент за място в Шампионската лига догодина. Бианконерите посрещат Аталанта, който е в серия от четири победи. По същото време рома гостува на Сасуоло, който вече не се бори за нищо.