Рома изпусна Аталанта от 0:3 – ВИДЕО

Рома изпусна аванс от три гола при гостуването си на Аталанта в мач от 21-ия кръг на Серия А. Бергамаските се добраха до 3:3 с два гола след почивката. Любопитно е, че последният сблъсък между съперници се разви по идентичен начин. Тогава обаче вълците наваксаха три гола пасив от 0:3, за да стигнат до 3:3.

Столичани поведоха още в началото с гол на Един Джеко. Той се разписа за първи път от октомври насам. После босненецът вкара за 0:2, Ел Шарауи в 40-ата минута направи 0:3. Синьо-черните обаче върнаха едно попадение до почивката благодарение на Тимъти Кастан.

Аталанта - Рома
Дуван Сапата бележи за 3:3 минута след изпуснатата дузпа
Два гола във вратата на Рома, Сапата изпусна и дузпа

Аталанта продължи да напада и централният бранител Рафаел Толой отбеляза за 2:3. После Дуван Сапата изпусна дузпа. Само минути по-късно обаче колумбиецът вкара за 3:3. Това бе 15-и гол за него през сезона.

В другите два двубоя СПАЛ обърна Парма от 0:2 до 3:2, а Фрозиноне разби Болоня с 4:0.