Аталанта - Рома
Снимка: twitter.com/officialasroma

Рома изненада Аталанта за трета поредна победа

Рома спечели с 4:1 визитата си на Аталанта и не позволи на бергамаските да излязат на второ място в класирането. Интер води в Серия А с 43 точки – четири пред Милан и шест пред Аталанта. Рома е шести с 28 точки.

Успехът е трети поред за вълците и сложи край на отличната серия на тима от Бергамо. Аталанта имаше десет мача без загуба в Серия и шест последователни победи.

Двубоят обаче се разви много неприятно за домакините. Столичани поведоха още в 55-ата секунда, когато се разписа Тами Ейбрахам. В средата на първата част вече беше 0:2 – Дзаниоло вкара след пас на Верету. Аталанта все пак се върна в мача в добавеното време чрез автогол на Кристанте за 1:2.

Рома обаче продължи да играе силно и след почивката. А освен това изравнително попадение на Сапата беше отменено заради засада. Смолинг направи 1:3 след нова асистенция на Верету в 72-ата минута. А в 82-ата Ейбрахам сложи точка на спора с гол за 1:4. Така той за първи път в Италия се разписа два пъти в един мач. Англичанинът има вече седем попадения през сезона.

Четири часа преди двубоя в района на Бергамо имаше леко земетресение, което доведе и до хаос при пристигането на феновете на Рома. Така се стигна до сблъсъци пред стадиона, като има поне четирима пострадали.