Рома - Фиорентина Лукаку
Снимка: twitter.com/OfficialASRoma

Рома измъкна 1:1 с деветима футболисти

Рома и Фиорентина направиха 1:1 15-я кръг в Серия А на „Стадио Олимпико“ в Рим. Ромелу Лукаку изведе своя тим напред в резултата още в петата минута, но вълците трепериха накрая. Тимът на Жозе Моуриньо завърши с 9 души и едва удържа ремито.

След спечелената точка Рома се изкачи до четвърто място в класирането с 25 точки. Фиорентина е на седма позиция с точка по-малко.

Двубоят започна с натиск на римляните и те бързо го превърнаха в гол. Пауло Дибала прати топката в наказателното поле на Фиорентина и Лукаку реализира отблизо за 1:0. След това самият Дибала беше близо до попадение, но би в аут. А после аржентинецът получи травма и беше сменен в 25-ата минута.

Фиорентина започна по-активно второто полувреме. Джонатан Иконе обаче пропусна, а Джакомо Бонавентура удари греда. В 65-ата минута Рома остана с човек по-малко – Никола Залевски получи втори жълт и съответно – червен картон. Веднага след това Фиорентина изравни чрез Лукас Куарта.

В 87-ата минута и голмайсторът Лукаку беше изгонен – за грубо нарушение срещу съперник. Деветимата играчи на Моуриньо обаче издържаха без да допуснат гол гол в добавеното време.