Ювентус - Рома

Рома наказа Ювентус, Интер надви Аталанта – ВИДЕО

Шампионът Ювентус завърши сезона с втора поредна загуба. След 0:2 от Каляри сега бианконерите паднаха с 1:3 от Рома. Така Юве завърши с 83 точки – най-малко от всичките 9 поредни титли. Рома пък си осигури петото място в крайното класиране.

Ювентус поведе още в петата минута. Тогава Гонсало Игуаин се разписа след корнер. Голът бе под номер 250 за него в различни първенства (Италия, Испания, Англия и Аржентина). Рома обаче не се притесни и изравни в 23-ата минута. Тогава Диего Пероти центрира от корнер, а Калинич с глава направи 1:1. Самият Пероти вкара дузпа в края на първата част за 1:2.

В 52-ата минута Дзаниоло пробяга 60 метра с топката и пусна към Пероти, който реализира за 1:3. Рамзи удари греда за Ювентус, но шампионът, който бе и без Кристиано Роналдо, не изглеждаше като отбор, който вярва, че може да изравни. Така Юве падна за първи път от 39 домакинства. За последно това се случи на 22 април 2018-а, когато в Торино триумфира воденият от Маурицио Сари Наполи.

Интер завърши втори след 2:0 над Аталанта

Интер спечели директната битка за второто място с Аталанта. Нерадзурите спечелиха с 2:0 в Бергамо и завършиха само на точка зад Ювентус в крайното класиране. Бергамаските останаха трети.

Тимът на Антонио Конте поведе още в 50-ата секунда чрез Д’Амброзио. Той вкара с глава след корнер, изпълнен от Ашли Йънг. Това е и най-бързият гол през сезона в Серия А. 20 минути по-късно самият Йънг се разписа красиво за 0:2. Това беше четвърти гол на англичанина, откакто дойде през януари. Той има и четири асистенции. Попадението беше и 41-о за Интер в гостувания този сезон, което е и нов клубен рекорд.

Аталанта преследваше два гола, за да стигне кота 100, но не успя да се отърси от шока. Тимът нямаше нито едно добро положение да вкара попадение.