Рома - Барселона
Костас Манолас празнува след гола си за 3:0

Рома изхвърли Барселона от Шампионската лига

Рома победи Барселона с 3:0 и изхвърли каталунците от Шампионската лига. В първия мач италианския тим падна с 1:4 и с повече голове на чужд терен продължава напред. Попаденията за знаменитата победа реализираха Един Джеко, Даниеле Де Роси и Костас Манолас. Барса пък получи от своето собствено лекарство, след като през миналия сезон отстрани по подобен начин ПСЖ.

Рома бе по-добрият тим през цялото време на двубоя на „Олимпико“. Италианците още от самото начало натиснаха здраво каталунците и откриха още в шестата минута. Един Джеко бе изведен от Даниеле Де Роси зад Умтити и прехвърли отблизо Тер Стеген за 1:0. Четири минути по-късно Меси стреля от пряк свободен удар, но прати топката над гредата. Това обаче бе рядка възможност за каталунците. Рома пресираше много сериозно и Барса трудно излизаше от своята половина. В 30-та минута Патрик Шик бе оставен непокрит, но стреля в аут. След това Джеко и Коларов също имаха шансове, но ги пропуснаха.

През втората част ситуацията не се промени особено – играчите на Рома пресираха като глутница вълци своя съперник. И стигнаха до нов гол в 58-а минута. Джеко бе съборен в наказателното поле от Пике и реферът отсъди дузпа. Даниеле Де Роси, който си вкара автогол в първия мач, реализира с лекота за 2:0.

Де Роси бележи за 2:0

Десет минути по-късно Де Роси имаше нов шанс, но стреля в аут. В 79-а минута влезлият като резерва Ел Шарауи остана сам срещу Тер Стеген, но немският вратар спаси. Четири минути по-късно обаче и той бе безпомощен. Юндер центрира от ъглов удар, а Костас Манолас прати топката в мрежата за 3:0. До края Барса натисна, но не стигна до чисто голово положение и заслужено отпадна.

Жребият за полуфиналите е в петък по обед

Вълците ще научат съперника си на полуфиналите след жребия в петък. Началният му час е 13:00 българско време.