Рома

Рома изгуби важни точки в битката за титлата

Отборът на Рома изгуби важни точки в битката за титлата в Серия А, след като стигна само до равенство 1:1 при домакинството си на Сасуоло в мач от 19-ия кръг на шампионата.

На „Стадио Олимпико“ Лоренцио Пелегрини даде преднина на „вълците“ в 31-та минута, но 12 минути преди края на редовното време Симоне Мисироли изравни и донесе точката на гостите. По този начин римляните вече изостават с девет точки от лидера Наполи, но са изиграли мач по-малко. Сасуоло заема 14-та позиция в класирането с актив от 21 точки.

Точно преди края на есенния полусезон дебютантът в Серия А Беневенто стигна до първия си успех от началото на кампанията, след като победи Киево у дома с 1:0. Единственият гол в срещата отбеляза Масимо Кода в 64-та минута.