ЦСКА-София - Рома
Снимка: twitter.com/officialasroma

ЦСКА-София едва не подхлъзна Рома, падна с 2:3

ЦСКА-София загуби от Рома с 2:3 в последния си мач в групите на Лигата на конференциите. Рома тотално надигра червените, но в края се отпусна и едва не се самоизненада.

Италианският тим поведе с 3:0 с два гола на Тами Ейбрахам в 15-ата и 53-ата минута и един на Борха Майорал (34). За ЦСКА-София се разписаха резервите Хамза Чатакович и Яник Вилдсхут.

Тимът на Стойчо Младенов завършва турнира с реми и пет загуби и с голова разлика 3:13. Рома спечели групата, след като в другия мач Бодьо/Глимт и Зоря Луганск направиха 1:1. Така норвежците остават втори, украинците – трети.

Стойчо Младенов пусна титулярите, докато Жозе Моуриньо даде шанс и на някои резерви. Червените издържаха 15 минути преди Карсдорп да центрира и Ейбрахам да засече в мрежата. През първата част домакините имаха само един шанс за гол – в 19-ата минута Кайседо стреля слабо. В 34-ата минута Рома вкара втори гол, след като Майорал засече с пета центриране на Матиас Виня.

Вълците сложиха край на интригата в в 53-ата минута, когато Ейбрахам се разписа за втори път. След това гостите намалиха темпото и видимо се отпуснаха. Червените се възползва и вкараха два гола в последните 15 минути. Хамза Чатакович се разписа за 1:3 с хубав удар от въздуха. В третата минута на добавеното време точен за 2:3 беше Яник Вилдсхут.