Хофенхайм - Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд спечели с късен гол на Ройс

Борусия Дортмунд записа трети успех от началото на сезона в Бундеслигата. Жълто-черните победиха Хофенхайм с 1:0 като гост в мач от четвъртия кръг.

На „Презеро Арена“ тимът на Люсиен Фавр имаше известно игрово предимство, но не и толкова много положения. Мюние удари две греди през първото полувреме, а пък Гачинович изпусна за домакините. Все пак Борусия стигна до гол в 76-та минута чрез капитана Марко Ройс. Той влезе като резерва и се възползва от пас на друга резерва – Ерлинг Холанд. Борусия се изкачи до второто място в класирането с девет точки. Хофенхайм заема шеста позиция с три точки по-малко.

Начело излезе Лайпциг след победа над Аугсбург с 2:0 като гост. Анхелино и Юсуф Поулсен вкараха головете за биковете. Лайпциг има 10 точки в актива си. За Аугсбург това беше първо поражение от началото на сезона.