Робърта, Левски
Снимка: levski.bg

Робърта качи Левски на второ място в efbet Лига

Левски записа ценна победа при гостуването на Берое с 2:1, като и двата гола бяха дело на Найджъл Робърта. Трите точки качиха сините на второ място в efbet Лига. Те имат 53 точки, една повече от ЦСКА-София. Локомотив Пловдив е четвърти с 50 точки.

Тимът на Георги Тодоров поведе след около 20-ина минути игра. Домакините сбъркаха при разиграване, а Найджъл Робърта с прецизен изстрел не остави шансове на Душан Перниш. В 34-та минута Мартин Камбуров записа дежурното си попадение срещу Левски, за да изравни резултата. Това беше 24-и гол на нападателя срещу столичния гранд. Камбуров вече има 233 попадения в кариера си и е само на 20 от рекорда на Петър Жеков.

Старозагорци отправяха удар след удар по посока вратата на Милан Миятович, но напразно. Берое завърши с близо 20 изстрела по посока на вратата, но не вкара втори гол. За Миятович това е последен двубой със синята фланелка, тъй като договорът му изтича в началото на следващия месец.

Робърта отново наказа отбраната на зелените в 73-ата минута. Той се възползва от отличен пас на Деян Лозев. Десет минути по-късно Камбуров можеше пак да изравни, но изпусна от добра позиция.