Бока - Ривър

Ривър Плейт измъкна 2:2 от Бока в Суперкласико

Ривър Плейт измъкна 2:2 от Бока Хуниорс в първия финал за Копа Либертадорес. Реваншът на Суперкласико е след две седмици на „Монументал“.

Два гола за 30 секунди

Бока на два пъти излизаше напред в резултата, макар че червено-белите играеха по-добре и създаваха повече положения. Рамон Абила в 34-а минута откри резултата. Първият удар на нападателя бе спасен от Франко Армани, но при добавката той не сбърка за 1:0. Само 30 секунди по-късно обаче Ривър изравни. Лукас Прато се измъкна от Карлос Искиердос и с прекрасен удар прати топката в мрежата за 1:1. В добавеното време на първата част обаче синьо-жълтите отново поведоха. Дарио Бенедето бе оставен непокрит при свободен удар и с лекота реализира за 2:1.

Ривър доминира и след почивката

Гостите започнаха по-предпазливо втората част. Скоро обаче червено-белите пак атакуваха и заслужено изравниха. Карлос Искиердос засече в собствената си врата центриране от статично положение – 2:2 в 61-а минута.

Легендата Карлос Тевес влезе в игра за Бока 15 минути преди края. И имаше отличен шанс да донесе победата. В последната минута Тевес изведе Бенедето сам срещу Армани, но вратарят спаси.