Ривър - Бока

Ривър Плейт излъга Бока и взе Копа Либертадорес – СНИМКИ

Ривър Плейт е новият шампион на Южна Америка. Тимът спечели Копа Либерадорес, след като победи Бока Хуниорс с общ резултат 5:3 в сблъсък за историята. Мачът бе първи финален между двата аржентински колоса и първи финал, който не се играе в Южна Америка. А освен това е и последен финал с мачове на разменено гостуване. От 2019-а трофеят ще се решава в един последен двубой.

Срещата бе на „Сантяго Бернабеу“ в Мадрид пред 72 000 зрители. Реваншът бе отлаган на два пъти. Първо – заради размирици по пътя към „Монументал“. После – заради невъзможността на червено-белите да гарантират, че инцидентите няма да се повторят.Това е четвърти трофей от надпреварата за клуба.

Бенедето празнува гола си за 0:1
Драмата на „Бернабеу“

Дарио Бенедето продължи отличната си серия от голове, като се разписа и в Мадрид. Нападателят на Бока вкара за 0:1 в самия край на първото полувреме. Той бе изведен между двама защитници и отбеляза с лекота. В 63-а минута обаче Бенедето бе сменен с Абила. Само пет по-късно Ривър изравни. Хубава комбинация остави непокрит Лукас Прато в наказателното поле и той се разписа.

Лукас Прато бележи за 1:1

Първият двубой на „Бонбонера“ завърши 2:2, а този – 1:1. По регламент головете на чужд терен не важат, така че се играха продължения. В тях Бока остана с човек по-малко след червения картон на Вилмар Бариос в 93-а минута.

Опълчението обаче се предаде в 109-а минута. Тогава Хуан Кинтеро получи топката на границата на наказателното поле и я заби в мрежата.

120-а минута: греда за Бока, гол за Ривър

Две минути преди края резервата Фернандо Гаго получи травма и Бока доигра мача с девет човека. Които опитаха да изравнят, но напразно. В 120-а минута жълто-сините имаха последна възможност. Центриране стигна до Леонардо Хара, той би от воле, но топката се отби от гредата. От последвалия ъглов удар Ривър изчисти. Нямаше защитници на съперника, нямаше вратар и Гонсало Мартинес пробяга терена, за да вкара за 3:1.

Така Бока водеше на три пъти в двата мача с вечния си враг, но не успя да спечели Копа Либертадорес.