Рилски спортист
Снимка: rilskibasket.com

Рилски спортист отново взе баскетболната купа

Рилски спортист успя да защити трофея си от турнира за Купата на България. Тимът от Самоков изигра страхотен мач и победи Левски 92:86. Рилецо успя да обърне резултата в своя полза, въпреки че изоставаше на полувремето с десет точки.

Финалът беше открит с кош в полза на играчите от Левски, като до края на първото полувреме съперниците си разменяха водачеството. Първата четвъртина завърши при 30:28 в полза на Левски.

През втората четвърт Рилецо поведо набързо, но Левски навакса. После столичани направиха невероятна серия тройки и се прибраха на почивката при 53:45 на почивката.

Тимът на Людмил Хаджисотиров обаче се развихри след паузата и направи серия от 14:4 точки.
Играчите на Константин Папазов обаче отвърнаха на удара и Левски завърши третата третина с две точки аванс.

Със старта на финалния период сините дръпнаха с шест точки след няколко невероятни изпълнения на Марио Литъл. Рилски спортист обаче се здраво и поведе с 88:84 80 секунди преди края. Марио Литъл намали аванса на две точки, но Брендън Браун вкара, за да го върне на четири точки. И то 19 секунди преди края. В последвалата атака играчите на Левски пропуснаха, а Трей Портър овладя борбата и бе фаулиран. Центърът застана на наказателната линия и отбеляза за крайното 92:86.

Финалът беше повторение на миналогодишния, в който Рилецо отново победи сините. Тимът от Самоков взима трофея за четвърти път след 2016, 2018 и 2021 г. Рилски спортист е и първият тим от десет години насам, който защити трофея си.