Левски
Снимка: facebook.com/levskiofficial

Рикардиньо вкара два и Левски пак би Рига

Новото попълнение Рикардиньо вкара два гола за победата на Левски с 2:0 срещу латвийския ФК Рига. Това беше втора проверка между двата тима в рамките на три дни в Дубай. В първия двубой футболистите на Станимир Стоилов стигнаха до успех с 3:2. Тогава бразилецът отново завърши с две попадения.

Левски стартира силно и още в първите секунди Рикардиньо стреля, но вратарят Рихартс Матревич спаси. В осмата минута Уелтон отправи удар, който отново беше спасен от Матревич. После той извади и удар на Илиян Стефанов.

Така логично се стигна и до гол за Левски в 38-ата минута. Уелтон намери Стефанов, който стреля, а Матревич изби, но Рикардиньо вкара при добавката.

Сините удвоиха преднината си в 59-ата минута. Филип Кръстев стреля от пряк свободен удар, Матревич изпусна топката, а бразилецът направи 2:0.

До края на мача Пламен Андреев отрази удари на Кендеш и Дъглас Аурелио. Така Левски завърши и без допуснат гол.