Челси резерви
Снимка: twitter.com/ChelseaFC

Резерви спасиха Челси, Вила спря Манчестър Сити

Челси успя да победи с 2:1 Уест Хем, като заслугата беше на две резерви. Първо Бен Чилуел изравни 15 минути преди края, а в 88-ата асистира на друга резерва – Кай Хаверц – за 2:1.

През първото полувреме нямаше точни удари. Уест Хем поведе в резултата в 62-ата минута с гол на Михаил Антонио. След разбъркване в наказателното поле на Челси той реализира отблизо за 1:0. Бен Чилуел се появи в игра в 72-ата минута и промени нещата. Той изравни в 76-ата минута след отлична солова акция.

Максуел Корне удари гредата в 88-ата минута, а секунди по-късно Челси осъществи пълен обрат – Чилуел центрира, а Кай Хаверц простреля Фабиански. Уест Хем изравни в 90-ата минута, когато Максуел Корне прати топката във вратата на Едуар Менди. Реферът Анди Мадли обаче използва ВАР и не зачете попадението заради нарушение на Боуен срещу Менди.

Холанд този път не донесе победа на Сити

В късния мач в събота Астън Вила спря Манчестър Сити след 1:1 в Бирмингам. Ерлинг Холанд вкара за 0:1 в 50-ата минута, а Лиън Бейли изравни за Вила в 74-ата. Попадението на Холанд е десето за него в шест мача във Висшата лига. Така той изравни рекорда на Мик Куин от декември 1992 г. След гола Холанд имаше още два точни удара, спасени от Емилиано Мартинес. Кевин Де Бройне, асистирал за попадението, пък удари греда.

Хосеп Гуардиола използва само две резерви – Аке и Марез. Марез имаше възможност да вкара втори гол при 1:1, но я пропусна. Вила обаче вкара втори гол в края чрез Филипе Коутиньо. Но пък реферът го отмени заради засада.

Ремито на Сити означава, че Арсенал ще остане лидер без значение какво направи във визитата си на Манчестър Юнайтед в неделя.