Локомотив София - ЦСКА-София
Снимка: cska.bg

Резерва измъкна ЦСКА-София в Надежда

ЦСКА-София стигна до 1:1 като гост на Локомотив София във втория кръг на efbet Лига. Червените се спасиха с гол на Браян Морено в 90-ата минута. Това е и първо равенство през сезона в елита.

Карлос Франса даде аванс на домакините в 21-ата минута след точно изпълнена дузпа. Тя беше отсъдена за игра с ръка на Брадли де Нойер след намеса на ВАР. Малко по-късно Илия Димитров излезе сам срещу Бусато. Бразилският страж обаче отрази изстрела му, спасявайки сигурен гол.

През втората част Саша Илич пусна в игра Браян Морено, Асен Дончев, Йоан Бауренски и Жеферсон Телес. Те замениха Маурисио Гарсес, Иван Турицов, Тибо Вион и Амос Юга и това оживи играта на червените. В 75-ата минута железничарите изпуснаха нов сигурен гол. Симеон Славчев се измъкна от отбраната и се озова сам срещу Бусато, но и този път вратарят спаси.

ЦСКА-София натисна отчано до края и изравни след корнер. Браян Морено засече центриране на Станислав Шопов за изравнителния гол. Това е трети гол от статично положение от общо 4 за червените през сезона.

Тимът на Станислав Генчев изигра силен мач. Локомотив се бори здраво и не даде много възможности за така на съперника си. Железничарите дори заслужено щяха да спечелят, ако не бяха сбъркали при статичното положение.

ЦСКА-София пък игра слабо и със сигурност не впечатли преди визитата на Македония ГП във втория предварителен кръг на Лигата на конференциите в четвъртък.