Ретро вагони на теснолинейката ще пътуват до Велинград и Цветино в събота и неделя

Ретро вагони на теснолинейката ще пътуват до Велинград и Цветино в събота и неделя

Любителите на ретро изживяванията ще имат възможността да се потопят в едно незабравимо пътуване с ретро влак

по теснолинейката от гара Септември до гара Велинград и Цветино през този месец,

съобщиха от БДЖ. Този специален влак ще пътува всяка събота и неделя, предлагащ на пасажерите уникално изживяване и възможност да се върнат назад във времето.

Композицията на влака включва два ретро вагона, един стандартен пътнически вагон и вагон-фургон, теглени от дизелов локомотив.

Първият ретро вагон е доставен през далечната 1926 година, докато вторият е от 1941 година. Стандартният седящ вагон пък е от първата половина на 70-те години. Първото пътуване на ретро влака ще се състои на 6 юли, когато град Велинград отбелязва своя празник и започват 51-вите Велинградски празници на културата.

Влакът ще тръгва от гара Септември в 09:30 ч., ще пристига във Велинград в 11:20 ч.,

и ще продължава до Цветино, където ще бъде в 12:00 ч. В обратното направление композицията ще тръгва от Цветино в 12:25 ч., ще пристига във Велинград в 13:00 ч., а след престой за кратка разходка, ще потегли отново към Септември в 14:25 ч., със спиране на гара Цепина за посещение на Дом-музея на теснолинейката.

Цените на билетите за различните маршрути варират между 15 и 45 лева,

а за деца са между 8,50 и 23,50 лева. Билети могат да бъдат закупени онлайн и от билетните каси и железопътните бюра във всички гари в страната.

- реклама -