Рен шокира ПСЖ и взе купата на Франция – ВИДЕО

Рен шокира ПСЖ и спечели купата на Франция за трети път в историята си. Предишният бе през далечната вече 1971-а година. Тимът има и четири загубени финала. Сблъсъкът бе много драматичен и премина през много обрати, за да бъде решен с дузпи. Там червените триумфираха след 6:5.

Завръщането на Неймар и два бързо гола за ПСЖ

ПСЖ, носител на купата в последните четири години, поведе набързо с 2:0. Дани Алвес вкара за 1:0 с красиво воле в 13-а минута. Асистенцията бе на Неймар, който започна като титуляр за първи път от януари насам. Само 8 минути по-късно Неймар се разписа за 2:0 с хубав прехвърлящ удар.

Обратът на Рен

Бретанците нямаха кой знае колко атаки, но при центриране отдясно Преснел Кимпембе си вкара автогол за 1:2. Това се случи в 40-а минута. До края на полувремето ПСЖ имаше още две възможности, но не стигна до ново попадение. След час игра Мексер Ситое вкара от корнер за 2:2. После Неймар и Мбапе имаха шансове, но не уцелиха вратата. Така се стигна до продължения.

Греда и червен картон за Мбапе

В тях най-добрата възможност се откри пред Килиан Мбапе. Той обаче уцели гредата. А минута пред края 20-годишната звезда получи директен червен картон. Мбапе бе изгонен за удар в коляното на Дамиен да Силва.

Нкунку, който може да подпише с Рен през лятото, бе пуснат от Томас Тухел точно преди дузпите. И именно той пропусна 12-ата дузпа, след като преди него всички 11 футболисти бяха вкарали. Така тимът в червено вдигна трофея.

Рен - ПСЖ

Загубата е първа за ПСЖ на финал за купа от 2011-а насам. Този сезон столичани останаха обаче само с един трофей. Те загубиха и купата на Лигата, след като отпаднаха на четвъртфинал.