Рен - ПСЖ
Снимка: twitter.com/PSG_English

Рен изненада ПСЖ и му нанесе първа загуба през сезона

Рен изненада ПСЖ и му нанесе първа загуба през сезона след 2:0. Поражението е първо за столичани след осем поредни победи и 15 срещи без загуба. За гостите играха всички големи звезди, но това не им помогна. Предишната загуба на тима беше през април, когато паднаха от бъдещия шампион Лил.

ПСЖ завърши без точен удар, макар че отправи общо 13 шута към вратата на съперника. Най-близо до целта беше Лионел Меси, който удари греда през първото полувреме. Меси стреля от пряк свободен удар.

Рен поведе с точен удар на Гаетан Лаборде в самия край на първото полувреме. Само минута след паузата домакините удвоиха аванса си чрез Флавиен Тави. Асистенцията за това попадение беше дело на Лаборде. Това бяха два от общо четирите точки удара за домакините.

После гол в полза на ПСЖ беше отменен от ВАР заради засада. Зад гърба на защитниците беше Мбапе. Френският национал е в серия от пет срещи без да се разпише.