Вердер - Волфсбург
Четирима от Волфсбург преследват Клаасен

Рекорди за Кофелд и Писаро при победа на Вердер

Вердер победи с 2:0 Волфсбург в първия мач от седмия кръг в Бундеслигата. Така тимът на Флориан Кофелд се изравни по точки с лидера Борусия Дортмунд. И двата тима имат по 14. Без значение на останалите резултати, зелените ще посрещнат паузата в Топ 4, което е прекрасно постижение за отбора.

Клаасен бележи за 1:0

Вълците започваха по-добре и първото, второто полувреме, но нямаха чисти положения. Бременци обаче се възползваха отлично от своите. Резултатът бе открит от Дейви Клаасен в 35-а минута. Това бе втори гол за халфа през сезона и първи на „Везерщадион“. Крайното 2:0 оформи Йоханес Егещайн пет минути преди края. Това бе дебютен гол за 20-годишния младок в Бундеслигата. Двубоят бе белязан и от още две важни постижения.

Йоханес Егещайн вкарва първия си гол в Бундеслигата
Рекордът на Кофелд

Първото бе на треньора Кофелд. Той записа 17-и пореден домакински мач във всички турнири без загуба. Така той подобри постижението на Ото Рехагел (16) и влезе в историята на клуба с най-дългата серия без поражение на собствен терен.

Флориан Кофелд

Рекордът на Писаро

Клаудио Писаро пък се появи на терена в края, два дена след 40-ия си рожден ден. Перуанецът стана деветият футболист, над 40 години, играл в елита и най-възрастният чужденец с мач в Бундеслигата. Именно той бе и човекът, който асистира за втория гол.