Мбапе, рекорд, ПСЖ
Снимка: twitter.com/psg_english

Рекорд за Мбапе и два гола за Меси, Сити падна в Лайпциг

Килиан Мбапе постави нов рекорд на Шампионската лига при победата на ПСЖ над Брюж с 4:1. Мбапе вкара два гола и стана най-младият футболист с 30 попадения в турнира. Другите две попадения реализира Лионел Меси.

ПСЖ завърши втори в групата си, на точка зад Манчестър Сити. Сити падна с 1:2 в Лайпциг. Така Лайпциг завърши на трето място, а Брюж остана четвърти.

Мбапе се разписа още в 72-ата секунда за 1:0. В седмата той направи 2:0 след пас на Ди Мария. Така френският национал събра 31 гола в турнира. Той стигна до кота 30 на 22 години и 352 дни и изпревари Лионел Меси. Меси беше на 23 години и 131 дни, когато записа рекорд с 30-я си гол.

Меси отговори с гол за 3:0 в 38-ата минута, като дриблира между няколко защитника преди да вкара. Така той се разписа срещу 38 различен съперник в турнира. Със същото постижение е и Кристиано Роналдо.

След почивката Риц върна един гол за Брюж. Меси направи 4:1 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Така той има 5 попадения в турнира този сезон и общо 125 в кариерата си.

Сити завърши със загуба и червен картон

Хосеп Гуардиола заложи на силен тим в Лайпциг, въпреки че Сити си беше осигурил първото място в групата. Дори Кевин де Бройне беше титуляр за първи път от месец насам. Но не успя да спаси Сити от загуба.

Доминик Собосалай и Андре Силва вкараха за домакините, които са без треньор. Сити освен това завърши с човек по-малко, след като Кайл Уолкър беше изгонен за нарушение срещу Силва.  Малко преди това Марез беше върнал един гол за шампиона на Англия.