Реал започна сезона в Примера с 2:0 над Хетафе – ВИДЕО

Реал Мадрид победи Хетафе с 2:0 на стадион „Сантяго Бернабеу“ на старта на новия сезон в Примера дивисион. Кралския клуб имаше огромно превъзходство и можеше да вкара още, но изпусна положенията си. Хетафе имаше само един точен удар – Анхел стреля в добавеното време, но Кейлор Навас спаси.

Реал - Хетафе
Навас е изпреварил Хорхе Молина от Хетафе

Навас бе предпочен пред дошлия от Челси Тибо Куртоа, който остана резерва. За Белия балет без Роналдо в атака започнаха Марко Асенсио, Гарет Бейл и Карим Бензема. Бейл беше замесен в първия гол – той центрира, а вратарят Давид Сориа изби право на главата на Дани Карвахал. Който пък с лекота се разписа за 1:0 в 20-а минута. Това беше първи гол за клуба в първенството под ръководството на Юлен Лопетеги.

Бейл удря греда и бележи гол за Реал

Реал продължи да напада и Бейл удари греда, след като засече центриране с летящ плонж. Уелсецът все пак се разписа за 2:0 в 51-ата минута след асистенция на  Асенсио. Асенсио също уцели гредата през второто полувреме, но домакините така и не стигнаха до трето попадение.

Треньорът на Хетафе Хосе Бордалас и Юлен Лопетеги

Така Реал се върна към победите след загубата от Атлетико Мадрид в мача за Суперкупата на Европа. В следващия кръг отборът на Лопетеги гостува на Жирона, който в първи кръг завърши 0:0 с Валядолид.