Райо Валекано - Реал

Реал загуби от последния Райо Валекано

Реал Мадрид загуби от последния в класирането Райо Валекано. Кралския клуб игра слабо и без никакво вдъхновение. Домакините пък запазиха надеждата си за оцеляване жива. Те изостават с шест точки от спасението три кръга преди края на сезона.

Зинедин Зидан направи осем промени в тима, който направи 0:0 с Хетафе през седмицата. Една от тях бе на вратата, където пази Тибо Куртоа. Това се случи за първи път след завръщането на френската легенда. Белия балет обаче продължава да няма победа във визита откакто това се случи. Освен това продължава да има само един голмайстор през април – Карим Бензема. Той обаче е контузен и може и да не играе повече до края на сезона.

Надежда за оцеляване за Райо Валекано

Райо Валекано пък записа четвърти пореден домакински мач без поражение. Всичките – след връщането на Пако Хемес миналия месец. Единственият гол вкара Ембарба от дузпа. Той се разписа в 23-ата минута.

В края домакините имаха още два шанса да увеличат аванса си. Първо Хави Гуера преодоля Куртоа, но Хесус Вайехо изчисти от голлинията. Така Гуера остава без гол в Ла Лига от три години. Причината 37-годишният Гуера да играе обаче е, че голмайсторът Раул де Томас (14 попадения) е под наем от Реал Мадрид. И не получи разрешение да играе. Именно Гуера обаче бе фаулиран за дузпата. Нарушението извърши друг главен герой в двубоя – Хесус Вайехо.

В добавеното време Вайехо опита да си вкара автогол след центриране на Алваро Гарсия, но Куртоа улови.