Реал взе с лекота дербито на Мадрид – ВИДЕО

Реал спечели дербито на Мадрид, като победи Атлетико с 3:1. За Кралския клуб това бе първи успех на „Уанда Метрополитано“. С трите точки Белия балет измести дюшекчиите от второто място в класирането.

Гостите откриха в 16-а минута, когато Каземиро вкара след корнер. Бразилецът се разписа със странична ножица. Атлетико изравни в 25-ата чрез Антоан Гризман. Кореа открадна топката от Винисиус и изведе французина, за когото не беше проблем направи 1:1. Още преди почивката обаче тимът на Сантяго Солари пак поведе. Винисиус беше фаулиран в наказателното поле и Серхио Рамос реализира отсъдената дузпа.

Бейл влиза в Клуб 100 за Реал

Крайният резултат оформи Гарет Бейл в 74-ата минута. Той завърши отлична контраатака, изведен от Лука Модрич. Уелсецът реализира своя гол номер 100 за клуба. Той има 217 мача за столичани. Бейл има 76 гола в Ла Лига, 16 в Шампионската лига, 6 в Световното клубно първенство и 2 за купата.