Реал вкара четири на Леганес, Атлетико падна – ВИДЕО

Реал Мадрид се развихри за едно полувреме и записа убедителен успех с 4:1 над Леганес. Вицешампионът Атлетико Мадрид пък записа първа загуба – 0:2 от Селта.

Силна втора част за Реал

Гарет Бейл откри резултата на „Бернабеу“ още в 17-а минута. Това бе седми пореден мач с гол за уелсеца. Само седем по-късно обаче Гуидо Карийо изравни от дузпа. Кралския клуб имаше положения, но не успя да промени резултата през първото полувреме и то завърши 1:1.

Реал - Леганес
Марко Асенсио в опит да преодолее вратаря на Леганес Иван Куейяр

След почивката обаче Белия балет се развихри. Бензема се разписа на два пъти – в 48-а и 61-а минута. Французинът вече има четири попадения в две срещи. А после Серхио Рамос от дузпа направи 4:1.

Тибо Куртоа дебютира за Реал

Мачът отбеляза и дебюта на Тибо Куртоа за клуба. Досега взетия от Челси белгийски национал бе резерва на Кейлор Навас. Куртоа нямаше много работа – към него бяха отправени една три удара.

Селта - Атлетико
Хосе Хименес и Факундо Ронкалиа (вдясно) в спор за топката
Атлетико падна във Виго

Атлетико Мадрид продължи неубедителния си старт в Примера със загуба с 0:2 във Виго. Макси Гомес и Яго Аспас вкараха двата гола, а трети бе отменен след намесата на ВАР. Дюшекчиите завършиха и с човек по-малко, след като Стефан Савич бе изгонен в 70-а минута. Вицешампионът има победа, равенство и загуба в трите кръга досега.

„Не съм притеснен от резултата. Дори напротив – спокоен съм, защото така ще се събудим. Не играхме добре за разлика от Селта“, каза треньорът Диего Симеоне.