Реал срещу Атлетико – Кой ще е новият Шампион на Европа?

Двубоят е повторение на финала от 2014 на Шампионската лига. На емблематичния стадион „Сан Сиро” в Милано  за главен арбитър беше определен Марк Клатенбърг от Великобритания.

Предстоящата среща е с огромен залог и за двата тима. Реал ще търси рекордна 11-та титла от надпреварата, докато Атлетико своя първи триумф в Шампионска Лига.

Тази вечер двата тима се изправят за седми път в турнира, като Кралския клуб води в статистиката с 4 победи, срещу 1 за „червено-белите” и 1 равенство.

За днешния финал и двамата треньори ще могат да разчитат на най-доброто, с което разполагат. Единствената въпросителна беше свързана с участието на суперзвездата на Реал Кристиано Роналдо, но наставникът на „лос бланкос” Зинедин Зидан вече призна, че той ще бъде на терена.

- реклама -