Бензема Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал спечели в Билбао, Бензема изравни Раул

Реал Мадрид победи с 2:0 в гостуването си на Атлетик Билбао в 18-я кръг на Ла Лига. Така Белия балет запази разликата от три точки до лидера Барселона. Барса е на върха с 44 точки, Кралския клуб е втори с 41, с три по-малко трети е Реал Сосиедад. Атлетик Билбао е на осмо място с 26 точки и без победа вече в четири срещи.

Карло Анчелоти остави на пейката Лука Модрич и Тони Кроос и да пусне в средата на терена Дани Себайос и Едуардо Камавинга. И именно Себайос беше в основата на атаката за 0:1 в 24-ата минута. Той започна атака, минала през Федерико Валверде и Марко Асенсио, за да стигне топката до Карим Бензема. А той с воле с левия крак направи 0:1. Голът е под номер 12 за него този сезон и общо 222 в Ла Лига. Така той изравни Раул Гонсален като втори най-резултатен играч за тима в първенството. Недостижим на върха е Кристиано Роналдо.

След почивката Асенсио, Винисиус Жуниор и Феде Валверде пропуснаха сериозни шансове да увеличат преднината на Реал. Атлетик Билбао обаче също имаше положения за гол. Нико Уилямс имаше отлична възможност да изравни в 69-ата минута, когато защитата му подари топката на 10 метра от голлинията, но той пропусна. Минути по-късно попадение на брат му Иняки беше отменено заради засада.

Реал си осигури трите точки в последната минута. Разписа се Тони Кроос, влязъл в игра пет минути по-рано. Той получи топката от бразилеца Родриго и с нисък удар по земята я прати в мрежата.

Иначе Барселона записа не много уверен успех над Хетафе с 1:0. Тимът на Шави беше без наказаните Роберт Левандовски и Феран Торес. Единствения гол вкара Педри в 35-ата минута след пас на Рафиня. Това е пето попадение за него през сезона. И 16-и пореден мач с гол за каталунците.