Атлетико - Реал
Снимка: twitter.com/realmadriden

Реал спечели и дербито на Мадрид

Реал Мадрид записа шеста поредна победа в Ла Лига, след като взе градското дерби с Атлетико. Белия балет спечели с 2:1 на „Уанда Метрополитано“.

За първи път от началото на сезона Антоан Гризман започна като титуляр за Атлетико. Това обаче не помогна особено много на тима на Диего Симеоне. Самият треньор записа мач номер 208 начело на дюшекчиите и изпревари легендата Луис Арагонес.

Реал обаче поведе в 18-ата минута – Чуамени пусна към непокрития Родриго за 0:1. Това е трето попадение за него в пет мача този сезон. Гризман можеше да изравни, но Куртоа спаси. А в 36-ата минута стана 0:2. Винисуис уцели гредата, но при добавката Валверде не пропусна.

Седем минути преди края Марио Ермосо върна надеждите на Атлетико. Той вкара с рамо след корнер, изпълнен от Гризман. Ермосо обаче си изпроси два жълти картона за две минути и беше изгонен.

Реал не беше започвал с шест поредни победи от 1987 г. насам. Кралския клуб води в класирането с две точки пред Барселона – 18 срещу 16. Атлетико е седми с 10 точки.