Реал Сосиедад - Барселона

Реал Сосиедад спря Барселона с 2:2

Реал Сосиедад спря серията на Барселона от шест поредни победи във всички турнири. Баските измъкнаха 2:2 от каталунците в Сан Себастиан.

Стадион „Аноета“ е традиционно трудно място за гостуване на Барса. Освен това каталунците в първия кръг отстъпиха на съседите от Атлетик Билбао с 0:1. Чури урдин владееха топката повече от гостите – 53% срещу 47%. Те имаха и повече удари – 19 срещу 9 за Барса.

Домакините поведоха още в 12-та минута с гол от дузпа на Микел Оярсабал. До почивката Барса успя да изравни. Антоан Гризман отбеляза технично, оставен непокрит в наказателното поле. Така французинът вкара срещу първия си клуб в Испания.

В началото на второто полувреме шампионите осъществиха пълен обрат благодарение на Луис Суарес и Меси. Уругваецът отбеляза лесен гол отблизо след пас на аржентинеца. В 62-та минута обаче нападателят на Реал Сосиедад Александър Исак възстанови равенството. Той наказа грешка на Тер Стеген, който само парира центриране на Начо Монреал.

Барселона все още е първи в класирането, но може да бъде изместен от върха. Това ще стане, ако утре вечер Реал Мадрид победи при гостуването си на Валенсия. Иначе двата колоса излизат в първото издание на Ел Класико през сезона в сряда на „Камп Ноу“. Барса има 35 точки, Реал Мадрид – 34. Реал Сосиедад е четвърти в класирането с 28 точки.