Атлетико Мадрид - Реал Сосиедад
Снимка: twitter.com/atleti

Реал Сосиедад се върна на върха след 2:2 с Атлетико

Реал Сосиедад си върна първото място в Испания, след като направи реми с Атлетико Мадрид. Баските водеха с 2:0 след час игра, но стигнаха до 2:2.

Реал Сосиедад е с 21 точки – една повече от Реал Мадрид. Севиля е трети също с 20 точки след успеха с 5:3 над Леванте. Атлетико Мадрид е четвърти с 18 точки. Белия балет, Севиля и Атлетико обаче са и с мач по-малко.

Гостите в Мадрид поведоха още в седмата минута. Тогава Ишак изведе Сьорлот и той вкара за 0:1. Самият Ишак покачи на 0:2 в 48-ата минута, след като реализира директно от пряк свободен удар.

Луис Суарес обаче върна едно попадение в 61-ата минута. Уругваецът засече центриране на Жоао Феликс. После Луис Суарес спечели и дузпа, която сам реализира. Това се случи в 77-ата минута.