Реал Сосиедад - Уеска

Давид Силва качи Реал Сосиедад на върха – ВИДЕО

Давид Силва вдъхнови Реал Сосиедад за убедителната победа над Уеска с 4:1. С успеха баските събраха 14 точки и се качиха на върха. Те имат една повече от Реал Мадрид и Гранада.

Давид Силва записа две асистенции през второто полувреме. Той дойде в Реал Сосиедад през лятото със свободен трансфер от Манчестър Сити. Халфът не беше правил две асистенции в един мач от Ла Лига от януари 2010-а, когато играеше за Валенсия. Давид Силва стана и най-възрастният играч на Реал Сосиедад с подобно постижение този век.

Иначе Оярсабал откри резултата от дузпа в края на първото полувреме, но Мир изравни веднага след паузата. После пак капитанът Оярсабал вкара за 2:1 с четвъртото си попадение през сезона. Порто Мансанера и Ишак се разписаха по веднъж за 4:1.