Реал Сосиедад - Алавес

Реал Сосиедад излезе втори, Ейбар обърна Севиля – ВИДЕО

Реал Сосиедад победи гостуващия Депортиво Алавес с 3:0 в баското дерби, закриващо междинния шести кръг в испанската Ла Лига. Така Реал Сосиедад събра 13 точки и излезе на второ място в класирането. Лидер с 14 точки е Реал Мадрид.

Всичките три попадения на „Аноета“ паднаха през първата част. Първо Микел Оярсабал (19) откри резултата, а Уилям Хосе (32) удвои. Последва нов гол на Оярсабал (41 д.), с което интригата в мача приключи.

Селта измъкна точка от Еспаньол

В другата късна среща снощи Селта и Еспаньол завършиха 1:1 на „Балаидос“. Гостите поведоха чрез Адриа Педроса в 48-та минута. Селта измъкна точката в 90-ата минута след точен удар на Санти Мина.

Ейбар обърна Севиля от 0:2

По-рано Ейбар записа забележителен обрат от 0:2 до 3:2 срещу Севиля. Андалусийците поведоха до почивката с попадения на Лукас Окампос (11) и Оливер Торес (33). След това обаче допуснаха късен обрат. Точни за Ейбар бяха Фабиан Орелана (66 д.) и Педро Леон (77). А в 82-а минута Хосе Анхел реализира от пряк свободен удар за 3:2.