Реал Сосиедад
Снимка: twitter.com/RealSociedad

Реал Сосиедад излезе първи в Испания

Реал Сосиедад измъкна трудна, но важна победа над Майорка в мач от 9-ия кръг на Ла Лига. Баските спечелиха с 1:0, въпреки че играха с човек по-малко цялото второ полувреме. Голът за успеха падна в последната минута на двубоя.

През първото полувреме в Сан Себастиан и двата тима направиха куп нарушения. Играта беше накъсана и не особено привлекателна. В добавеното време реферът показа втори жълт картон на Айен Муньос и го изгони.

През втората част, въпреки че беше с човек повече, Майорка рядко нападаше. Реал Сосиедад пък играеше доста предпазливо. Мачът вървеше към нулево равенство, когато се разписа Хулен Лобете. Той се разписа в 90-ата минута с хубав удар с десния крак за 1:0.

Тимът на Иманол Алгуасил излезе на първо място Ла Лига с 20 точки от 9 мача. Втори с три точки назад и мач по-малко е Реал Мадрид.