Гранада - Реал Сосиедад

Реал Сосиедад се изравни с Барса и Реал – ВИДЕО

Реал Сосиедад се изравни по точки на върха на класирането в Испания с Барселона и Реал Мадрид. Това стана след победа с 2:1 над Гранада. Трите тима имат по 22 точки. Гранада на свой ред щеше еднолично да излезе на първо място при успех. Тимът обаче остава шести с 20 точки.

Ла Лига изпревари Бундеслигата по сгъстяване на много отбори в малко точки. В Бундеслигата първите 10 бяха събрани в пет точки преди седмица. В Испания обаче сега в пет точки са събрани първите 13 тима. Валенсия е на 13-о място със 17 точки.

През този уикенд нито един от първите шест тима не спечели.

Реал Сосиедад спечели с гол в последната минута

Баските откриха в 21-ата минута чрез Португеш Мансанера. Това бе първи гол, който Гранада получи на свой терен от четири мача насам. 15 минути по-късно обаче Вадийо изравни – 1:1. Той се разписа  директно от пряк свободен удар. В 89-ата минута същият Порту вкара за 1:2.