Реал Мадрид - Севиля

Реал Мадрид се спаси в 94-ата минута – ВИДЕО

Реал Мадрид се спаси в добавеното време от загуба срещу Севиля. Съперниците в битката за титлата направиха 2:2 в късния неделен мач от 35-ия кръг на Ла Лига.

Кралския клуб игра по-добре, но гостите на два пъти повеждаха в резултата. Фернандо откри в 22-ата минута, а резервата Марко Асенсио в 67-ата възстанови равенството.

В 78-ата минута Севиля отново излезе напред с точен изстрел на Иван Ракитич от дузпа. Ракитич асистира и за първия гол за андалусийци. Столичани се добраха до точката благодарение на гол на Еден Азар. Той вкара в четвъртата минута от допълнителното време. И двете асистенции за Белия балет бяха на Тони Кроос. Гол на Бензема пък беше отменен от ВАР заради засада.

Атлетико Мадрид остава лидер със 77 точки, а Реал Мадрид и Барселона имат по 75. Севиля е на четвърто място със 71 точки. До края остават четири кръга.