Шахтьор Донецк - Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadrid

Реал се спаси с късен гол, Челси би Милан

Реал Мадрид изгуби първи точки Шампионската лига този сезон. След три победи първенецът на Европа направи 1:1 в гостуването на Шахтьор Донецк. Мачът се игра във Варшава.

Реал се спаси от загуба в последните секунди след изравнителен гол на Антонио Рюдигер. Украинският тим беше повел в чрез Олександър Зубков в 46-ата минута.

Иначе в големи периоди от мача Реал не игра на ниво. Бензема се завърна за Кралския клуб дни преди Ел Класико с Барселона, но и той не помогна особено.

Реал води в класирането с 10 точки. Лайпциг е втори с шест след 2:0 над Селтик, Шахтьор има пет, а Селтик – една.

Челси взе комфортна победа над Милан с 2:0 и оглави класирането в Група Е. Сините спечелиха с 2:0, улеснени от ранния червен картон на Томори. Той го получи още в 18-ата минута за нарушение срещу Маунт в наказателното поле. Жоржиньо вкара от бялата точка за 0:1. В 34-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг наказа бившия си клуб за 0:2. Сините обаче останаха с горчив вкус, защото националът на Англия Рийс Джеймс получи травма през второто полувреме.

В другия мач в групата Динамо Загреб и Залцбург направиха 1:1. Така Челси е на върха със 7 точки, Залцбург има 6, Милан и Динамо – по 4.